Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie
   
 
  Menu przedmiotowe
  Akty Prawne / Uchwały Rady Miejskiej /  Rok 2006
Tytuł dokumentu Uchwała Nr 351/XLII/06 w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru znajdującego się pomiędzy ul. Spacerową i ul. Kłodzką
Data utworzenia 23.02.2006
Data na dokumencie
Symbol dokumentu
Typ dokumentu uchwały

 
Uchwała Nr 351/XLII/06
 
Rady Miejskiej w Nowej Rudzie
 
z dnia 22 lutego 2006r.
 
 
w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru znajdującego się pomiędzy ul. Spacerową i ul. Kłodzka.
 
 
 
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591; z 2002r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271, Nr 214, poz. 1806; z 2003r. Nr 80, poz. 717, Nr 162, poz. 1568; z 2004r. Nr 102, poz. 1055, Nr 116, poz. 1203, z 2005r. Nr 172, poz. 1441, Dz. U. z 2006r. Nr 17 poz. 128) oraz art. 14 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003r. Nr 80, poz. 717; z 2004 r. Nr 6, poz. 41, Nr 141, poz. 1492; z 2005 r. Nr 113, poz. 954) Rada Miejska w Nowej Rudzie uchwala:
 
 
§1
 
Na wniosek Burmistrza Miasta Nowa Ruda przystępuje się do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu pomiędzy ul. Spacerową i ul. Kłodzką.
 
 
§2
 
Granica obszaru objętego planem przedstawiona została w załączniku, stanowiącym integralną część niniejszej uchwały.
 
 
§3
 
Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Nowa Ruda.
 
 
§4
 
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
 
Przewodnicząca Rady Miejskiej
 
Bożena Bejnarowicz
 
 
 
 
UZASADNIENIE
Uchwały Nr 351/XLII/06
 
Rady Miejskiej w Nowej Rudzie
 
z dnia 22 lutego 2006r.
 
 
w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru znajdującego się pomiędzy ul. Spacerową i ul. Kłodzką.
 
 
Z wnioskiem o przystąpienie do prac nad sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru znajdującego się pomiędzy ul. Spacerową i ul. Kłodzką w Nowej Rudzie do Burmistrza Miasta Nowa Ruda wystąpiła Agencja Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A. jako Zarządzający Noworudzkim Parkiem Przemysłowym.
 
Na obszarze objętym wnioskiem obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przyjęty Uchwałą Nr 28/IV/98 Rady Miejskiej Nowa Ruda z dnia 30 grudnia 1998r.
 
Noworudzki Park Przemysłowy położony jest w Nowej Rudzie (Słupcu). Tereny objęte parkiem są zlokalizowane głównie na obszarze po przemysłowym i obejmują tereny po zlikwidowanej Kopalni Węgla Kamiennego „Nowa Ruda” w Nowej Rudzie. Zasadniczym celem tworzenia Noworudzkiego Parku Przemysłowego jest efektywne zagospodarowanie majątku zlikwidowanej kopalni węgla kamiennego w postaci terenów, budynków i budowli oraz rozwój infrastruktury technicznej zapewniający wysoką atrakcyjność inwestycyjną tych terenów. Poprzez stworzenie warunków do inwestowania umożliwiony zostanie rozwój przemysłu oraz usług, czego skutkiem będzie skuteczna walka z bezrobociem poprzez stworzenie miejsc pracy.
 
Dla skutecznej realizacji projektu Noworudzkiego Parku Przemysłowego stworzone zostały dokumenty programowe, jakimi między innymi są: biznes plan, Wielobranżowa Koncepcja Programowo Przestrzenna, programy Funkcjonalno-Użytkowe. Głównym przeznaczeniem Wielobranżowej Koncepcji Programowo Przestrzennej jest wskazanie najkorzystniejszych wariantów rozwiązania projektu Noworudzkiego Parku Przemysłowego jako całości. Stanowić będzie ona podstawę do opisywania warunków dla tworzonych dokumentacji projektowych w celu efektywnego i spójnego zagospodarowywania obszarów po byłej kopalni węgla oraz stworzenia jak najlepszych warunków do inwestowania.
 
Jednym z etapów tworzenia Noworudzkiego Parku Przemysłowego jest zagospodarowanie terenów na obszarze znajdującym się pomiędzy ul. Spacerową i ul. Kłodzką. Obszar ten w projekcie NPP znajduje się w strefie eko-energii NPP3 Podstrefie NPP3-1. Zgodnie z wnioskiem oraz stworzonymi dokumentami programowymi w postaci Programu Funkcjonalno-Użytkowego oraz Wielobranżowej Koncepcji Programowo Przestrzennej obszar ten planowany jest do zainwestowania między innymi poprzez budowę hali przemysłowej, stworzenia zaplecza socjalno-usługowego na bazie istniejących obiektów oraz zmiany sposobu zagospodarowania terenów z przeznaczeniem na drogi wewnętrzne, place postojowe i parkingi. W wielu miejscach zapisy Wielobranżowej Koncepcji Programowo Przestrzennej oraz Programu Funkcjonalno Użytkowego są niezgodne z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, co uniemożliwia realizację projektu NPP jako spójnego zamierzenia, którego skutkiem będzie racjonalne wykorzystanie omawianego obszaru.
 
Sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego umożliwi realizację projektu Noworudzkiego Parku Przemysłowego na obszarze pomiędzy ul. Spacerową i ul. Kłodzką z zachowaniem zapisów wybranego do realizacji wariantu z Wielobranżowej Koncepcji Programowej Przestrzennej oraz podstawowych zasad dotyczących ładu przestrzennego, poprawy walorów architektonicznych i krajobrazowych, wymagań ochrony środowiska i wymagań ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa ludzi i mienia.


Załączniki
załącznik mapowy   zał.mapowy do uchwały 351.pdf (26.06 KB)


Osoba odpowiedzialna za treść Justyna Caban
Osoba wprowadzająca dokument Justyna Caban

Rejestr zmian dokumentu
27.02.2006    Edycja dokumentu (Justyna Caban)